"Для чего она туда поехала?": эксперт об украинской делегации в Словакии

Четверг, 30 марта 2017 10:09 | Украина | 1944
"Для чего она туда поехала?": эксперт об украинской делегации в Словакии

Специалист в сфере религий и межнациональных отношений Татьяна Антонюк прокомментировала в соцсети заседание 14-е заседание Двусторонней украинского-словацкой комиссии по вопросам национальных меньшинств, образования и культуры.

Антноюк пишет: "Мене бентежать питання не тільки зради державних інтересів України, але і розпорошення державного бюджету – навіщо така велика делегація витратила валютні кошти і для чого вона взагалі туди поїхала? Ці запитання до Міністра Мінкультури та Міністра МЗС? Чи до кого?

Адже метою утворення Двосторонньої Українсько-Словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури було, передусім захист прав корінних українців, які через історичну демаркацію кордону сьогодні проживають у Словаччині і відповідно до законодавства стали закордонними українцями, але мали і свої школи, засоби масової інформації – те, що сприяє збереженню рідної мови, культури та етнічної самобутності. Сьогодні через непрофесійність МЗС – Посольство України у Словаччині, майже все втрачено.

Найприкрішим є ліквідація Генерального консульства України на історичній українській землі – у м. Пряшеві. Також закриті школи із викладанням української мови в селах Вирава, Збой, Руська Поруба, Уліч, Габура, Убля, Нижня Полянка. Поки сумлінний дипломат – Генеральний консул професор Ольга Бенч працювала на посаді, процес був призупинений, бо питання вирішувалися на місці з сільськими головами і мерами міст. у 2015 році за рішенням міського самоврядування в місті Гуменному єдина українська міська школа-інтернат остаточно припинила своє існування – закрилася остання сторінка національної школи-інтернату, яка була побудована ще на початку 1960-х років для дітей широкої околиці Гуменщини і Снинщини. Посольство України не тільки розташовано далеко (500 км.), але як бачимо, в їх інтересах немає присутності України в транскордонній смузі.

Отож, шановні Друзі, для чого приїхала така велика делегація – склад Української частини Комісії, щоб в Сірка очі позичати? Не соромно? Але якщо немає шкіл, то під загрозою факультет української філології у Пряшівському університеті?

Я як екс-завідуюча сектором з питань релігій, міжнаціональних відносин та закордонних українців Секретаріату Кабінету Міністрів України та враховуючи, що до моєї компетенції належали ці питання протягом 15 років, дуже переживаю, спостерігаючи за такою непрофесійністю, яка насправді, повторю, є зрадою державних інтересів України.

comments powered by HyperComments
Загрузка...

Картина дня

Последние события в Украине

Все новости раздела

Ринат Ахметов купил блокирующие пакеты двух облэнерго

Фирма Ornex из структуры донецкого олигарха СКМ выкупила по 25% акций "Киевэнерго" и "Захидэнерго"

Названы имена 40 нардепов, на которых ГПУ готовит представления

Среди известных фамилий в списке есть Сергей Лещенко, Виктор Чумак, Наталья Королевская, Игорь Мосийчук и…

"35 девушек и жуткие штрафы": на Киевщине прикрыли крупную сеть борделей

Проститутки оказывали услуги сексуального характера клиентам как в притонах с круглосуточной охраной, так и на…

Последние события в мире

Все новости раздела

Ясновидящие Пророки назвали точную дату начала Третьей мировой войны

Война начнется с нападения США на Сирию 13 октября 2017 года.

Солист группы Linkin Park повесился

Появилась новая информация о самоубийстве 41-летнего фронтмена американской группы Linkin Park. Солист коллектива Честер Беннингтон…

Песков: Мы не в курсе контактов штаба Трампа с российским юристом

Кремль никогда не контактировал с российским юристом Натальей Весельницкой, которая встретилась с помощниками президента США…